Hizmetlerimiz

Danışmanlık

İşletmenizde sürdürülebilirlikle ilgili doğru yatırımların yapılması, operasyonel iyileştirme çözümleri önerilmesi, uygulanması ve raporlanması ile ilgili uçtan uca danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Enerji Yönetimi

Endüstri 4.0 olarak adlandırdığımız çağın yeni teknolojilerinden yararlanarak işletmenizde uçtan uca enerji yönetimi hizmeti sunuyoruz: ölçme, raporlama, optimizasyon, fatura yönetimi, tedarikçi seçimi, enerji satınalma.

Mühendislik

İşletmenizde sürdürülebilirliği sağlayacak ürün tedariği ve hizmetlerle ilgili projelendirme, proje yönetimi ve teknik hizmetleri sağlıyoruz.

Üretkenlik/Verimlilik Artırma

Mevcut altyapınız ve operasyonunuzu ispatlanmış metodlar ile en iyi şekilde analiz ettikten sonra üretkenliğinizi ve verimliliğiniz artıracak en etkin çözümleri sunuyoruz.

Sürdürülebilir Enerji

Üretim ve operasyonunuzun verimliliği ve aksamaması için enerji tedariği ve kullanımınızı sürdürülebilir hale getiren çözümleri ve yöntemleri sunuyoruz.

Ürünlerimiz

Enerji Analizi ve Raporlama

Enerji Analiz Sistemi, işletmenizdeki tüm enerji tüketim noktalarından (elektrik, su, doğalgaz) anlık olarak tüketim bilgilerinin toplandığı ve analiz edildiği yazılım platformdur. Hayatımıza Endüstri 4.0 ile gelen IoT (Nesnelerin İnterneti) teknolojilerinin kullanıldığı platformda Enerji İzleme & Raporlama, Tüketim Karşılaştırmaları, Fatura Yönetimi, Alarm Yönetimi, Portföy Yönetimi, UPS/Jeneratör İzleme modülleri ile tek merkezden tüm tesislerinizi ve tüketim noktaları takip edebilir, veri analizi ile durum teşhisi yaparak verimliliğinizi artıracak etkin çözümlere ve yöntemlere karar verebilirsiniz.

Motorlarda Enerji Tasarrufu

Motorlarda Enerji Tasarruf Sistemi, tüm ana yük gruplarının (motorlar, aydınlatma, HVAC, dondurucu, hava kompresörleri, vb.) enerji tasarruf ölçümlerini yapabilen cihazlardan oluşan, %10-20 üzeri yıllık tasarruf oranıyla 2 yılın altında yatırım geri dönüşü sağlayan sistemdir.

Proaktif Yangın Önleme   

FIPRON Teknolojisi ile üretilen çeşitli şekil ve ebattaki ürünler, "bekleme modu"nda yıllarca kalabilir ve alevi otomatik olarak, büyümesine izin vermeden, meydana geldiği anda söndürür.
Günümüzde yangın önleme yeteneğine sahip çeşitli kompozit materyaller FIPRON teknolojisi ile üretilmektedir. Bu tür materyaller, içinde yangın söndürme özelliğine sahip etken madde olan, mikro kapsülleri içerir. Aktivasyon sıcaklığına ulaşıldığında mikrokapsül kabuğu patlar ve içindeki sıvı yangın söndürücü maddeyi, gaz olarak boşaltır. Ortamdaki O2 konsantrasyonu düşer, söndürücü gaz konsantrasyonu yükselir. Soğutma etkisiyle ısı absorbe edilir ve yangın oluşumu önlenir.